~ ENGINE CLEANER ~

PŁYN W FORMIE KONCENTRATU DO USUWANIA ZANIECZYSZCZEŃ OLEJOWYCH, POCHODZENIA OLEJOWEGO JAK SMARY, NAGARY, PRZYPALENIA. SZEROKO STOSOWANY W BRANŻY MOTORYZACYJNEJ-MYCIE WAŁÓW, KARTERÓW, GAŹNIKÓW, SILNIKÓW ITP.

USUWA CIĘŻKIE ZABRUDZENIA: ENGINE CLEANER jest niezwykle skutecznym preparatem do mycia silników, narzędzi, posadzek i wielu innych powierzchni. Specjalna kompozycja preparatu zawiera przyjazną dla środowiska mieszaninę silnych surfaktantów z dodatkiem aktywnych nanocząsteczek. Wspomagają one proces mycia, nawet najbrudniejszych powierzchni, aby silnik wyglądał jak nowy. Doskonale usuwa tłuste plamy w postaci oleju lub smaru, przypalenia i inne zanieczyszczenia.

BEZPIECZNY DLA LAKIERU I USZCZELEK:  Nie uszkadza lakieru ani gumowych uszczelek.

BIODEGRADACJA:  ENGINE CLEANER nie zawiera w składzie żadnych rozpuszczalników i szkodliwych substancji ropopochodnych, dzięki temu nie zanieczyszcza wody.

SPOSÓB UŻYCIA: Mycie silników z zewnątrz: Stosować roztwór roboczy o stężeniu 5-15%. Upewnić się czy silnik jest zimny. Zabezpieczyć elementy układu elektrycznego. Spryskać brudne powierzchnie roztworem preparatu. Odczekać ok. 2 minut po czym spłukać czyszczone powierzchnie silnym strumieniem wody. W razie potrzeby przetrzeć szmatką do sucha. W razie silnych zabrudzeń, np. nagar, usunąć brud mechanicznie, np. szczoteczką. Mycie elementów silnika i narzędzi: Stosować roztwór roboczy o stężeniu 5-15%. Zanurzyć elementy silnika lub narzędzia w pojemniku z roztworem roboczym ENGINE CLEANERA na kilka minut lub godzin w zależności od stopnia zabrudzenia. Spłukać czystą wodą pod ciśnieniem. Preparat można stosować do maszyn myjących z zamkniętym obiegiem środka myjącego.

UWAGA: Nie nanosić produktu na rozgrzany silnik. Nie dopuszczać do wyschnięcia produktu na czyszczonej powierzchni.